Letní tenisový turnaj - pravidla a rezervace 2017

Letní tenisový turnaj ve dvouhře a čtyřhře

Termín turnaje: 6.6.2017 – 9.9.2017

Místo zápasů: víceúčelové hřiště Partutovice

Rezervace zápasů a hlášení výsledků u Aleše Pepernika, tel. 605987927

Pravidla a systém pro „Letní tenisový turnaj 2017“ pořádaný na víceúčelovém hřišti v Partutovicích

Turnajový klíč: V turnaji se soutěží ve čtyřech kategoriích: Muži (15 +), Ženy (15 +) a Děti (- 15), Smíšená čtyřhra (15+).

Muži hrají ve dvou skupinách systémem každý s každým. Dva první hráči z každé skupiny postupují do semifinále kde hraje A1 x B2 a A2 x B1. Vítězové těchto duelů hrají finále o 1. místo, poražení hrají o třetí místo. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Ženy hrají ve dvou skupinách systémem každá s každou. Dvě první hráčky z každé skupiny postupijí do semifinále kde hraje A1 x B2 a A2 x B1. Vítězky těchto duelů hrají finále o 1. místo, poražení hrají o třetí místo. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráčka, který vyhrál vzájemný duel.

Děti hrají v jedné skupině systémem každý s každým. Po odehrání tabulky hraje finále první s druhým. Další pořadí je již automaticky dáno z tabulky. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Smíšená čtyřhra se hraje v jedné skupině (mohou být smíšené, ale nemusí) systémem vždy každý s každým. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající dvojce uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězná dvojice 2 body, pokud prohrávající dvojice neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky hraje finále první dvojce s druhou dvojcí, ostatní pořádí již automaticky dáno, při shodnosti bodů vítězí dvojice, která vyhrála vzájemný duel.

Všechny zápasy včetně finále – kromě finále mužů – jsou na 2 vítězné sety, za stavu 6:6 v každém setu se hraje tie break. Finále  mužů je na 3 vítězné sety, za stavu 2:2 na sety se hraje dál rozdílem 2 gemů (třeba 8:6).

Rezervace zápasů probíhá prostřednictvím rezervace na tel. 605 987 927-Aleš Pepernik, případně mailem ou@partutovice.cz. Na duel budou rezervovány dvě hodiny, začátek duelu vždy v celou hodinu. Po dobu rezervace bude hřiště zpřístupněno pouze pro hráče. Harmonogram duelů včetně aktuálních tabulek bude k nahlednutí na webových stránkách obce v galerii, dále pak přímo na hřišti, případně v prodejně ZD Partutovice. V případě jakýchkoliv změn, úprav, organizátor je povinen zavčas vše oznámit všem zúčastněným hráčům, aby turnaj proběhl v souladu všech herních pravidel.

Poznámka organizátora: turnaj není určen pro žádné finanční výhry! Jedná se zde pouze o sportovně-společenskou záležitost.

Termíny turnaje:

Zahájení: 05. června 2017 – všechny skupiny se musí odehrát na základě rezervace hráčů do 28. srpna 2017

Semifinále Muži, Ženy,  a následně utkání o 3. místo Muži, Ženy, v termínu od 29. srpna – 8. září 2017