Letní tenisový turnaj - pravidla a rezervace 2017

Autor Obec Partutovice. Fotogalerie vytvořena před třemi roky.

 

TJ Partutovice z.s. pořádá

Letní tenisový turnaj ve dvouhře a čtyřhře

Termín turnaje: 6.6.2017 – 9.9.2017

Místo zápasů: víceúčelové hřiště Partutovice

Rezervace zápasů a hlášení výsledků u Aleše Pepernika, tel. 605987927

 

Pravidla a systém pro „Letní tenisový turnaj 2017“ pořádaný na víceúčelovém hřišti v Partutovicích

 

Turnajový klíč: V turnaji se soutěží ve čtyřech kategoriích: Muži (15 +), Ženy (15 +) a Děti (- 15), Smíšená čtyřhra (15+). 

Muži hrají ve dvou skupinách systémem každý s každým. Dva první hráči z každé skupiny postupují do semifinále kde hraje A1 x B2 a A2 x B1. Vítězové těchto duelů hrají finále o 1. místo, poražení hrají o třetí místo. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Ženy hrají ve dvou skupinách systémem každá s každou. Dvě první hráčky z každé skupiny postupijí do semifinále kde hraje A1 x B2 a A2 x B1. Vítězky těchto duelů hrají finále o 1. místo, poražení hrají o třetí místo. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráčka, který vyhrál vzájemný duel.

Děti hrají v jedné skupině systémem každý s každým. Po odehrání tabulky hraje finále první s druhým. Další pořadí je již automaticky dáno z tabulky. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Smíšená čtyřhra se hraje v jedné skupině (mohou být smíšené, ale nemusí) systémem vždy každý s každým. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající dvojce uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězná dvojice 2 body, pokud prohrávající dvojice neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky hraje finále první dvojce s druhou dvojcí, ostatní pořádí již automaticky dáno, při shodnosti bodů vítězí dvojice, která vyhrála vzájemný duel.

Všechny zápasy včetně finále – kromě finále mužů – jsou na 2 vítězné sety, za stavu 6:6 v každém setu se hraje tie break. Finále  mužů je na 3 vítězné sety, za stavu 2:2 na sety se hraje dál rozdílem 2 gemů (třeba 8:6).

Rezervace zápasů probíhá prostřednictvím rezervace na tel. 605 987 927-Aleš Pepernik, případně mailem ou@partutovice.cz. Na duel budou rezervovány dvě hodiny, začátek duelu vždy v celou hodinu. Po dobu rezervace bude hřiště zpřístupněno pouze pro hráče. Harmonogram duelů včetně aktuálních tabulek bude k nahlednutí na webových stránkách obce v galerii, dále pak přímo na hřišti, případně v prodejně ZD Partutovice. V případě jakýchkoliv změn, úprav, organizátor je povinen zavčas vše oznámit všem zúčastněným hráčům, aby turnaj proběhl v souladu všech herních pravidel.

Poznámka organizátora: turnaj není určen pro žádné finanční výhry! Jedná se zde pouze o sportovně-společenskou záležitost.

Termíny turnaje:

Zahájení: 05. června 2017 – všechny skupiny se musí odehrát na základě rezervace hráčů do 28. srpna 2017

Semifinále Muži, Ženy,  a následně utkání o 3. místo Muži, Ženy, v termínu od 29. srpna – 8. září 2017

 

Finálový den 9. září 2017

Děti

Ženy

Čtyřhra

Muži

Zápas o 1. místo

09:00:00

11:00:00

13:00:00

16:00:00

Časy zahájení jsou orientační a závisí na skončení předchozího duelu, proto žádáme, aby se hráči dostavili k zápasu cca hodinu předem. Děkujeme za pochopení.

Vyhlášení výsledků turnaje a předání cen je předpokládáno ve 19:00.

Hra se hraje na základě pravidel tenisu (viz. níže) bez rozhodčího, proto je nutné být k sobě ohleduplní a respektovat tyto základní principy:

 

  • každý hráč je zodpovědný za všechna hlášení na své straně dvorce

  • všechna hlášení „aut“ musí být učiněna ihned po dopadu míče (pouze reflexivní odehrání míče povoleno) a dostatečně nahlas, aby je slyšel soupeř

  • pokud hráč váhá, musí ponechat soupeři výhodu (pokud si hráč není jistý, že míč byl „aut“, musí pokračovat ve hře)

  • pokud hráč nesprávně ohlásí míč „aut“ a poté si uvědomí, že udělal chybné hlášení a míč byl dobrý, přizná tuto skutečnost protihráči a ztrácí bod

  • podávající by měl před každým prvním podáním ohlásit stav skóre, a to dostatečně nahlas tak, aby ho slyšel soupeř

  • pokud hráč nesouhlasí s tím, jak se jeho protihráč chová nebo jaká činí hlášení, může zavolat pro rozhodcování pořadatele.

 

Hráči, kteří úmyslně nedodržují tyto principy, mohou být potrestání za “Vytváření překážek soupeři” a Nesportovní chování vyloučením z turnaje.

 

 

Rezervace duelů

datum/hodina      8:00         14:00         16:00         18:00         20:00   
30.8.

Maršálková-Cibulková

2:1 (2:6,6:1,6:1)

31.8.

Prečová-Polová

2:0 (6:4,6:4)

Mik-Jankovič

2:0 (6:0,6:4)

1.9.

Vinklar-Hegar

0:2 (3:6,3:6)

6.9.

Polová-Cibulková

o 3.místo-ženy

2:0 (6:4,6:1)

8.9.

Vinklar-Jankovič

o 3.místo-muži

 

 

 

 

V této fotogalerii není nahrána žádná fotografie.

Zajímavé odkazy:

Policie ÄŚREvropská databanka

Slovo Starosty:

Mít snahu pokusit se udělat něco s vědomím i za cenu toho, že se to nemusí podařit, je menší zlo, než nedělat nic a předem odsoudit někoho za to, co ještě neudělal.

Kontakt:

OÚ Partutovice
Partutovice 61
Hranice
753 01

Tel.: 581 625 294
E-mail: ou@partutovice.cz

TOPlist PoÄŤasĂ­ online

Copyright ©2012 obec Partutovice. Všechna práva vyhrazena